Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - edycja 2018

alt    alt   alt

„Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ”

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu bierze udział kolejny rok z rzędu w programie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - priorytet 1”.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych.

W roku 2018 biblioteka otrzymała na zakup książek dotację w wysokości 5400,00 zł.