Ogółem201241
Wyniki XXVI Festiwalu Papieskiego 2019 - konkurs literacki
wtorek, 15 października 2019

Prezentujemy wyniki konkursu literackiego organizowanego w ramach XXVI Festiwalu Papieskiego.W tym roku nadesłano 60 prac literackich. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Jury przy ocenie prac zwracało szczególną uwagę na temat konkursu, czyli Wstańcie, chodźmy!Uroczyste wręczenie odbędzie się w trakcie XXVI Festiwalu Papieskiego tj. w dniu 22 października 2019 (wtorek) w Gminnej Auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu o godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy laureatów.

Wyniki XXVI Festiwalu Papieskiego - konkurs plastyczny
wtorek, 15 października 2019

Prezentujemy wyniki konkursu plastycznego organizowanego w ramach XXVI Festiwalu PapieskiegoW tym roku nadesłano 110 prac plastycznych, spośród których jury nagrodziło 32 prace. Uroczyste wręczenie odbędzie się w trakcie XXVI Festiwalu Papieskiego tj. w dniu 22 października 2019 roku (wtorek) w Gminnej Auli przy Szkole Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu o godz. 10:00.

Gratulujemy wszystkim laureatom i serdecznie zapraszamy po odbiór nagród.

Trwają przygotowania do XXVI Festiwalu Papieskiego
czwartek, 10 października 2019

PROGRAM XXVI FESTIWALU PAPIESKIEGO:

GANG SŁODZIAKÓW - "POCZYTAJ MI MAMO"
środa, 02 października 2019

W ramach kontynuacji akcji czytelniczej „Poczytaj mi Mamo, Tato”, Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym wraz z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu zorganizowała 1 października br. pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym pod hasłem „Gang słodziaków”. Mamy czytały o przygodach przyjaciół z leśnej polany.

Zostań Mistrzem Ortografii – „Ortolandia” zabawa z ortografią
czwartek, 26 września 2019

W dniu 25 września 2019 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym zorganizowały zajęcia z tabletami dla uczniów kl. II-III.

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.
piątek, 13 września 2019

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce na dzieci w wieku 3-6 czeka 300 tysięcy wyjątkowych wyprawek czytelniczych. To kolejny etap wielkiego projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory książki otrzymywali młodzi rodzice na szpitalnych oddziałach położniczych oraz trzylatki, teraz wyprawki trafią także do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Narodowe Czytanie 2019 – osiem nowel na ósmy raz
wtorek, 10 września 2019

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną. Tym razem wybrano Nowele polskie.

Oto tytuły wybranych utworów:

„Dobra Pani” – E. Orzeszkowa

„Dym” – M. Konopnicka

„Katarynka” – B. Prus

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” – B. Schulz

„Orka” – W. St. Reymont

„Rozdziobią nas kruki, wrony” – S. Żeromski

„Sachem” – H. Sienkiewicz

„Sawa” – H. Rzewuski

Mała Książka - Wielki Człowiek - Startujemy!
czwartek, 05 września 2019

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym 3-6 lat (2013-2016), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
czwartek, 29 sierpnia 2019

BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

października