Ogółem195713

Zakup nowości wydawniczych - edycja 2014

Gminna Biblioteka Publiczna bierze udział w dwóch Programach Biblioteki Narodowej dotyczących zakupu nowości wydawniczych do bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na zakup nowości wydawniczych do biblioteki w ramach Priorytetu 1 nasza Biblioteka otrzymała 3910 zł, z tych środków 1303,34 przeznaczone zostanie na książki dla dzieci i młodzieży.

Na realizację Priorytetu 2 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów) nasza Biblioteka otrzymała 6000 zł. Są to środki w całości wydatkowane na książki dla dzieci i młodzieży. Wyboru pozycji do zakupienia dokonały szkoły, które podpisały porozumienia o współpracy.