W tym miesiącu2084

Pomieszczenia Biblioteki

Portal e-usług bibliotecznych - www.w.bibliotece.pl

Z radością informujemy, iż Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu przystąpiła do ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych - w.bibliotece.pl. Portal dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek, regionaliów, dokumentów multimedialnych i innych zbiorów gromadzonych w bibliotekach publicznych. Zbiory naszej biblioteki są już dostępne w serwisie, dlatego zachęcamy do korzystania z bogatej oferty portalu.

Wejście do portalu http://w.bibliotece.pl/

Zapraszamy cztelników, którzy kochają świat literatury i chcą pogłębić wiedzę o gromadzonych zbiorach w bibliotekach.

Portal umożliwia czytelnikom:

• jednoczesne przeszukiwanie zbiorów wszystkich bibliotek prezentowanych w serwisie,
  • grupowanie różnych wydań tego samego dzieła,
  • ocenianie, recenzowanie i rekomendowanie interesujących książek,
  • dyskusję w grupach tematycznych z czytelnikami o podobnych zainteresowaniach,
  • dzielenie się opiniami, sugestiami, uwagami na temat przeczytanych książek,
  • prowadzenie i komentowanie blogów,
  • zapisanie się do wybranej biblioteki.

Globalny katalog umożliwia inteligentne wyszukiwanie opisów materiałów, wykorzystujące wszystkie ich atrybuty (tytuł, autor, temat, rok wydania, język, rodzaj materiału i in.). Proces wyszukiwania umożliwia stopniowe filtrowanie rezultatów, wg filtrów proponowanych przez system. Jednym z celów wyszukiwania jest otrzymanie informacji o lokalizacji materiału w zbiorach konkretnej instytucji lub osoby.
Założenie konta przez czytelnika na Portalu umożliwia tworzenie wirtualnego katalogu własnych zbiorów oraz prezentowanie go poprzez Internet w atrakcyjnej szacie graficznej, z dynamicznym, intuicyjnym interfejsem. Do wykorzystania są setki tysięcy profesjonalnie opracowanych opisów (książki, płyty itp.), które można indywidualnie uzupełniać własnymi opiniami, recenzjami lub tagami. Wiele opisów wzbogaconych jest fotografiami okładek lub skanami spisów treści.

października

Biblioteka w mediach