Kupony promocyjne dla czytelników do korzystania z portalu w.bibliotece.pl

Informujemy, iż nasza Biblioteka ma do rozdysponowania 20 kuponów promocyjnych dla czytelników. Każdy kupon zawiera kod aktywacyjny uprawniający do bezpłatnego korzystania z Konta Premium w portalu w.bibliotece.pl przez 12 m-cy od nia jego aktywacji. Przyznany kod trzeba aktywować do dnia 20.12.2012 r. Gorąco zachęcamy, decyduje kolejność zgłoszeń.

Portal w.bibliotece.pl dedykowany jest wszystkim czytelnikom zainteresowanym wymianą informacji na temat książek, regionaliów, dokumentów multimedialnych i innych zbiorów gromadzonych w bibliotekach publicznych. Zbiory naszej biblioteki są już dostępne w serwisie, dlatego zachęcamy do korzystania z bogatej oferty portalu.

Zapraszamy cztelników, którzy kochają świat literatury i chcą pogłębić wiedzę o gromadzonych zbiorach w bibliotekach.

Portal umożliwia czytelnikom:

• jednoczesne przeszukiwanie zbiorów wszystkich bibliotek prezentowanych w serwisie,
  • grupowanie różnych wydań tego samego dzieła,
  • ocenianie, recenzowanie i rekomendowanie interesujących książek,
  • dyskusję w grupach tematycznych z czytelnikami o podobnych zainteresowaniach,
  • dzielenie się opiniami, sugestiami, uwagami na temat przeczytanych książek,
  • prowadzenie i komentowanie blogów,
  • zapisanie się do wybranej biblioteki.

Globalny katalog umożliwia inteligentne wyszukiwanie opisów materiałów, wykorzystujące wszystkie ich atrybuty (tytuł, autor, temat, rok wydania, język, rodzaj materiału i in.). Proces wyszukiwania umożliwia stopniowe filtrowanie rezultatów, wg filtrów proponowanych przez system. Jednym z celów wyszukiwania jest otrzymanie informacji o lokalizacji materiału w zbiorach konkretnej instytucji lub osoby.

Aby aktywować Konto Premium czytelnik powinien:

1. zalogować się w portalu http://w.bibliotece.pl/

2. przejść do zakładki PROFIL - PREMIUM

3. przepisać kod aktywacyjny i datę ważności z kuponu

4. kliknąć przycisk "aktywuj"

Kontp Premium to:

• nielimitowana wielkość zbiorów (brak limitu na regały - dodajesz tyle, ile potrzebujesz),
  • aplikacja do zarządzania własnymi zbiorami,
  • dodawanie na regał zbioórw spoza katalogu centralnego,
  • prezentacja regału w formie listy,
  • możliwość wydruku spisu zbiorów.

lutego