Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj28
W tym tygodniu152
W tym miesiącu469
Ogółem198378
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Ognisko w Leszczynach na Zielone Świątki staje się tradycją.

Prezeska Związku Podhalan Oddział Leszczyny – Sierockie Helena Stopka zaprosiła mieszkańców Leszczyn na drugie posiady przy ognisku z okazji Zielonych Świątek.

W zaproszeniu pisała:

„Przypominomy o ognisku przy lesie pod Mordosami za wiyrchem w Lyscynak.

Tu jest cicho i nie zimno. 

Obecność wiejsko obowiązkowo”

 

Nie sposób było nie przyjechać, gdyż to w zeszłym roku po raz pierwszy ten Oddział Związku Podhalan wspólnie ze Stowarzyszeniem KOBIETY PODHALA przy okazji promocji zdrowej żywności po raz pierwszy rozpalił watrę w Leszczynach.

W tym roku ludzie dopisali, gościliśmy Zespół Regionalny „MALI HOLNI”, działający przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sierockiem. Dzieci pięknie zaśpiewały i zatańczyły przy ognisku. Chłopcy popisywali się tańcem zbójnickim, były też tańczone solówki. To praca instruktorki Małgosi Waliczek, którą również mieliśmy zaszczyt gościć przy góralskiej watrze. Dziękujemy Małgosiu. Dziadkowie i rodzice z dumą patrzyli na swoje tańczące i śpiewające pociechy i cieszyli się, że na wierchach góralska kultura nie zaginie.

Górole, górole góralsko muzyka

Cały świat obyńdzies, nima takiej nika

 Zebrani z Leszczyn, Sierockiego, Skrzypnego, Starego Bystrego, Maruszyny, Bańskiej Wyżnej i Niżnej, Białego Dunajca i Słodyczków bawili się wspaniale przy akordeonie, na którym grał Maniek Stopka Pawloków z Bańskiej . Niesły sie śpiewki góralskie po lyscyniańskik dziedzinak jaze do północy.

Dziękujemy Helenie Stopce i jej mężowi Staszkowi za poczęstunek i podtrzymywanie watry, żebyśmy się godnie zagrzali, bo i „zimno Zośka” dała o sobie znać.

Mam nadzieję, że za rok również się spotkamy.

Leszczyny 15 maja 2016 roku.

Tekst i zdjęcia : Józefa Kolbrecka

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1725
 

sierpnia

17

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.