Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj28
W tym tygodniu152
W tym miesiącu469
Ogółem198378
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Zapraszamy na warsztaty dla instruktorów zespołów regionalnych

Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu ogłasza nabór do projektu „Organizacja i przeprowadzenie cyklu szkoleń dla instruktorów regionalnych” w ramach przedsięwzięcia: „KULTURA GÓRALSKA NASZ SKARB” Osi IV Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Celem projektu jest przygotowanie i przeszkolenie obecnych i przyszłych instruktorów zespołów regionalnych, którzy będą mieli kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. O patronat nad tym przedsięwzięciem poprosiliśmy Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ranga certyfikatu, potwierdzonego nazwą prześwietnej Alma Mater Jagellonica, który otrzymają uczestnicy szkoleń – kandydaci na instruktorów zespołów regionalnych na zakończenie kursu, będzie nieoceniona. O referencje na certyfikatach poprosimy również Wójtów Gmin, z których będą pochodzić uczestnicy szkoleń.

W ramach tego cyklu szkoleń przewidujemy osiem bloków tematycznych:

1.Codzienny ubiór i świąteczny strój podhalański

2.Gwara w życiu codziennym i w literaturze

3.Tradycyjny śpiew podhalański

4.Specyfika tańca podhalańskiego

5.Folklor muzyczny Podhala

6.Obrzędowość doroczna i rodzinna

7.Adaptacja form obrzędowych do potrzeb sceny

8.Choreografia układów scenicznych

Mad stroną merytoryczną projektu będą czuwali znawcy regionu i doktorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego: dr Stanisława Trebunia-Staszel, Krzysztof Trebunia-Tutka oraz dr Anna Mlekodaj – wykładowca Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie zajmuje się naukowo literaturą regionu Podtatrza.

Zajęcia będą się odbywały w każdy piątek od 28 lutego b.r. od godz. 17 do 21 w auli ZSPIG nr 1 w Białym Dunajcu (z wyjątkiem Wielkiego Piątku i 2 maja)

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, pod numerami telefonu: 182073898; 660 935 742 (Józefa Kolbrecka) oraz mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 5443
 

sierpnia

17

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.