Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj28
W tym tygodniu154
W tym miesiącu471
Ogółem198380
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Biblioteka na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

Nasza Biblioteka otrzymała zaproszenie na 45 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Już w ten czwartek (29 sierpnia b.r.) będziemy wraz ze Związkiem Podhalan O/ Biały Dunajec prezentować przed namiotem festiwalowym nasze działania mające na celu kultywowanie tradycji regionalnych.

Każdy będzie mógł zobaczyć zbiory regionalne, które znajdują się w naszej Bibliotece jak również te, które w Bibliotece były opracowane lub przygotowane technicznie. Na telebimie można będzie zobaczyć prezentację przygotowaną z tej okazji na temat naszej działalności. Obejrzeć można będzie relację z warsztatów, które odbywały się w naszej Bibliotece w ostatnich latach: „Mistrz i Jego Uczeń”, „Przyprawianie strzępków do chust góralskich”, „Wyszywanie gorsetów”, „Malowanie chust góralskich” oraz „Warsztaty wełniarskie”. Razem z nami obecni będą prowadzący wyżej wymienione warsztaty, którzy przeprowadzać będą krótkie kursy oraz przedstawią swoje prace. Na koniec odbędzie się prezentacja „Nośwarniyjsyk Górolecek 2013”. Serdecznie zapraszamy !!!

A w sobotę 24 sierpnia odbył się już przedsmak czwartkowego spotkania, na którym Nośwarniyjse Górolecki i Nolepse Śpiywocki prowadziły naukę śpiewu góralskiego pod nazwą „Rozśpiewane Zakopane”. Wraz z publicznością w Wiosce Festiwalowej śpiewały najbardziej popularne góralskie przyśpiewki: „Na wiyrch Marusyny”, „Ej górol jo se górol”, „Spod tego jawora”, „W murowanej piywnicy”, „Ej bystro woda”.


Tekst: Dominika Balicka
Zdjęcia: Józefa Kolbrecka


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3032
 

sierpnia

17

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.