Ogółem198378

Zakończenie warsztatów regionalnych

16 kwietnia w naszej Bibliotece odbyło się oficjalne zakończenie II modułu zajęć „Warsztaty Regionalne- zawody, którym nie damy wyginąć” oraz „Warsztaty wełniarskie w Białym Dunajcu” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 – Leader, których projektodawcą jest Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu, a nasza Biblioteka jest partnerem Projektu.

Zebrało się prawie 70 osób, które uczestniczyły w zajęciach z wyszywania gorsetów, malowania chust, przędzenia wełny i plecenia na drutach. Zajęcia cieszyły się dużą popularnością a ich zakończenie uświetniło przedstawienie grupy gimnazjalistów z ZSPiG nr1 w Białym Dunajcu. Szczególne podziękowanie dla nauczycielek, które przygotowały uczniów oraz pani dyrektor Halinie Michalskiej za pomoc w organizacji.

Na uroczystości gościliśmy:

Wicestarostę Powiatu Tatrzańskiego – Andrzeja Skupnia

Instruktorkę Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem – Jadwigę Bartosz

oraz Dyrektor Biura Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania – Sabinę Tylkę

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami gości, następnie każdy z prowadzących rozdał certyfikaty.

Zajęcia prowadzili:

wszywanie gorsetów: Janina Bentkowska,

malowanie chust: Joanna Galica- Dorula,

przędzenie wełny: Maria Maciata i Mieczysław Maciata.

Na koniec część uczestników przedstawiła swoje prace i zapowiedziała dalszą chęć spotykania się w bibliotece. Rozstrzygnięto również konkurs ogłoszony na zajęciach z wyszywania gorsetów. Panie miały przygotować numerki, które będą nosić uczestniczki Wyborów Nojśwarniyjsyj Górolecki. Konkurs wygrała pani Anna Sięka z Zakopanego.

tekst i zdjęcia: Dominika Balicka

sierpnia