Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj33
W tym tygodniu189
W tym miesiącu484
Ogółem198393
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Śtrykowanie w Niedzicy

22 lutego b.r. Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu w ramach realizacji Małego Projektu p.n. „Organizacja I i II Ogolnopodhalańskich Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki oraz warsztatów wełniarskich w Białym Dunajcu” w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 odwiedził Zespół regionalny „CZARDASZ”, prowadzony przez Panią Marię Waniczek.

 

 

Zostaliśmy ciepło przyjęci przez młodzież, tańczącą w tym Zespole. Duże zainteresowanie robieniem na drutach, zwanym w ich gwarze „ŚTRYKOWANIEM” było dla nas miłym zaskoczeniem, ponieważ i młodzieńcy byli zainteresowani tą formą spędzania wolnego czasu. Również przędzenie wełny cieszyło się zainteresowaniem zarówno dziewcząt jak i chłopców. Rekord w wykonywaniu ściągacza pobił Adam Święty, natomiast Marek Stapołka zadziwił nas tym, że wrócił jeszcze raz po zakończeniu warsztatów, żeby zapytać o technikę zakończenia wykonanej przez niego robórki.

Młodzież specjalnie dla nas wykonała tańce spiskie.

Dziękujemy Pani Kierownik Zespołu Marii Waniczek za miłe przyjęcie. Myślę, że również z tego Zespołu zgłoszą się kandydatki do naszych Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki.

 

zdjęcia: Józefa Kolbrecka

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3174
 

sierpnia

18

niedziela

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.