Zapraszamy na PRÓCKI

Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu zaprasza w dniu 12 luty b.r. (tj. wtorek) na prucie piórek do tutejszego Gminnego Ośrodka Kultury.

Od godz. 19.00 rozpoczynamy prucie piórek – dawne zajęcie, które umożliwiało uzyskiwanie piórek gęsich do pierzyn i poduszek puchowych. Przypomnimy sobie, jak nasze babcie i niejednokrotnie również mamy same wykonywały te prace, żeby mieć wyprawę ślubną lub swoją pierzynę i zogłówek.

Po skończonej pracy zasłużona zabawa przy muzyce góralskiej. Bawimy się do północy a od północy „WSTĘPNO ŚRODA” i zaczynamy Wielki Post.

Serdecznie zapraszam: Józefa Kolbrecka - Prezes Związku Podhalan Oddział w Białym Dunajcu

Wykorzystano rysunek Władysława Trebunii-Tutki z książki Janiny Sichelskiej "Zwyczaje i obrzędy Skalnego Podhala".

lutego