Wakacje z piłką nożną - wyniki turnieju powiatowego

W dniu 24 lipca w Białym Dunajcu odbył się na boisku Ludowego Klubu Sportowego BIALI Biały Dunajec przy     ul. Kościuszki w Białym Dunajcu turniej powiatowy w ramach projektu : „WAKACJE Z PIŁKĄ NOŻNĄ 2013” organizowanego przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Koordynatorem Projektu w Powiecie Tatrzańskim był LKS „BIALI” Biały Dunajec oraz Stanisław Trebunia-Tutka (trener, który przez 9 lat prowadził najlepszego polskiego skoczka narciarskiego Kamila Stocha) i Józefa Kolbrecka: członkowie Rady Małopolskiego Zrzeszenia LZS. Turniej powiatowy otwarł uroczyście Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak.

Zawodnicy bardzo chętnie startowali w rozgrywkach, zadowoleni z udziału, nagród oraz awansu. Uczestnicy wnoszą poprzez swoich trenerów i organizatorów o urządzanie corocznych imprez sportowych tego typu.

W turnieju powiatowym wzięły udział drużyny chłopców (roczniki 2000 i młodsi) z następujących gmin Powiatu Tatrzańskiego:

- „ŁOWCY SMOKÓW” Zakopane

- „PORONIEC” Poronin

- Bukowina Tatrzańska

- FC „Biali” Biały Dunajec

- FC „Krzoki” Kościelisko

Drużyny Zakopane "ŁOWCY SMOKÓW" i "PORONIEC" Poronin przechodzą do turnieju subregionu podhalańskiego.

Wyniki:

I miejsce:
„ŁOWCY SMOKÓW” Zakopane

„PORONIEC” Poronin

Bukowina Tatrzańska

IV miejsce

FC „Biali” Biały Dunajec

V miejsce

FC „Krzoki” Kościelisko

Król strzelców:

I miejsce – Maciej Żołądź z drużyny Zakopane „Łowcy smoków”

II miejsce – Kamil Bigos z drużyny „PORONIEC” Poronin

Najlepszym bramkarzem został Maciej Sikoń „POROŃCA” Poronin

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Wojtanek z Bukowiny

Nagrody i puchary zwycięzcom wręczali: Prezes Ludowego Klubu Sportowego "BIALI" Biały Dunajec Stanisław Trebunia-Tutka (trener, który przez 9 lat prowadził najlepszego polskiego skoczka narciarskiego Kamila Stocha) oraz Józefa Kolbrecka, obydwoje członkowie Rady Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.

Wyniki meczy:

1.Bukowina Tatrzańska  – "PORONIEC" Poronin 3:4 (2:1). Bramki: Jakub Bigos – 1, Krzysztof Wojtanek – 2, Jakub Łojas-1, Kamil Bigos -2, Maciej Świątek – 1.

2.FC "Biali"Biały Dunajec – FC "Krzoki"Kościelisko 2:2 (1:1). Bramki: Mateusz Szczechowicz – 1, Jakub Majerczyk – 1, Andrzej Chowaniak – 2.

3.Zakopane "ŁOWCY SMOKÓW" – Bukowina Tatrzańska 3:3 (1:1). Bramki: Maciej Żołądź- 1, Grzegorz Ogiela-1, Jan Łukaszczyk-1, Krzysztof Wojtanek- 1, Wojciech Bafia-2.

4."PORONIEC" Poronin – FC "Biali" Biały Dunajec 4:1 (2:0). Bramki: Jakub Łojas-1, Kamil Bigos-3, Adam Skupień-1.

5.FC "Krzoki" Kościelisko – Bukowina Tatrzańska  0:2 (0:1). Jakub Bigos-1, Krzysztof Wojtanek – 1.

6.Zakopane "ŁOWCY SMOKÓW"– "PORONIEC" Poronin 3:2 (2:0). Bramki: Maciej Żołądz-1, Grzegorz Ogiela-1, Jan Łukaszczyk-1, Bartosz Miśkowiec-1, Kamil Bigos-1.

7. FC "Biali'' Biały Dunajec – Bukowina Tatrzańska 2:3 (2:2). Bramki: Mateusz Szczechowicz-1, Adam Skupień-1, Krzysztof Wojtanek-1, Wojciech Bafia-1.

8.FC "Krzoki" Kościelisko – Zakopane "ŁOWCY SMOKÓW" 2:5 (2:1). Bramki: Andrzej Chowaniak-2, Sergiusz Morańda-1, Szymon Bobrowski-1, Maciej Żołądź-1, Grzegorz Ogiela-1, Jan Łukaszczyk-1.

9."PORONIEC" Poronin – FC "Krzoki" Kościelisko 3:1 (1:1). Bramki: Bartosz Miśkowiec-1, Jan Bukowski-1, Maciej Świątek-1, Mateusz Kadlicik-1.

10. FC "Biali" Biały Dunajec – Zakopane "ŁOWCY SMOKÓW" 1:4 (1:2). Bramki: Mateusz Szczechowicz-1, Maciej Żołądź-3, Grzegorz Ogiela-1.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze bez protestów przez strony uczestniczących ekip.

Składy drużyn:

I.„ŁOWCY SMOKÓW” Zakopane: