„SIŁOWNIA BEZ BARIER” w Białym Dunajcu.

W Białym Dunajcu przy ulicy Kościuszki, obok boiska sportowego powstała siłownia, z której mogą korzystać wszyscy. Kilka elementów siłowni jest dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych – poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stanowiska te są opatrzone odpowiednimi naklejkami. Miejsce jest otwarte i dostępne o każdej porze dnia.

Przy siłowni zamontowana jest tablica z regulaminem korzystania z urządzeń oraz tablica, zawierająca informacje z zakresu edukacji ekologicznej, zawierające treści, zachęcające do dbania o środowisko oraz informację o źródle finansowania operacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020. Wnioskodawcą i realizatorem projektu „SIŁOWNIA BEZ BARIER” jest Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec.

Operacja pn.

„SIŁOWNIA BEZ BARIER –

UTWORZENIE NOWEGO OBIEKTU INFRASTRUKTURY

TURYSTYCZNO – REKREACYJNEJ

W BIAŁYM DUNAJCU”

Cel: poprawa integracji społecznej i wzrost możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu na łonie przyrody poprzez utworzenie siłowni zewnętrznej w BIAŁYM DUNAJCU, DOSTOSOWNIE DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PROPAGUJĄCEJ OCHRONĘ ŚRODOWISKA.

Operacja jest współfinansowana

ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.