Tak weryfikowaliśmy mity i prawdy o zdrowym żywieniu.

W ramach Projektu „Wyzdajoj sie, zjedz zdrowo a potem se zatońc, a dzieckiem ftosi ci sie zajmie” w dniu 11 kwietnia rozpoczęliśmy „WARSZTATY PRZYRZĄDZANIA ZDROWYCH POSIŁKÓW Z WYKORZYSTANIEM PRODUKTÓW LOKALNYCH”

Warsztaty prowadzi dietetyczka Maria Hajnos – Małecka – dietetyk i trenerka fitness, uprawia triatlon.

W wywiadzie do Tygodnika Podhalańskiego (http://24tp.pl/n/56726) powiedziała:

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się „przede wszystkim jak jeść, żeby wyszło to nam na zdrowie. Ale chodzi o to, żeby nie patrzeć na dietetyka, jak na osobę, która je tylko kiełki, sałatę i szpinak. Nie wolno dać się zwariować”

Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi przepisami kulinarnymi, sami, pod kierunkiem pani Marii, przygotowują ciekawe, dietetyczne i bajecznie kolorowe, a przede wszystkim zdrowe potrawy.

Wkrótce podamy tytuły prezentacji, które zachęcają do zdrowego odżywiania.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja pt. „Wyzdajoj się, zjedz zdrowo, a potem se zatońc – a dzieckiem ftosi Ci sie zajmie – regionalne warsztaty dla dorosłych” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji „Zwiększenie aktywności organizacji w realizacji celów statutowych poprzez integrację osób na podobnym etapie życia – młodych rodziców z obszaru Podhalańskie LGD połączoną edukacją w zakresie kultury, twórczości oraz dóbr Podhala i utworzenie nieformalnej grupy rodziców żyjących na Podhalu i chcących kultywować lokalne dziedzictwo”.

Przewidywane wyniki operacji:

Przeprowadzenie 5 szkoleń (Warsztaty malowania chust góralskich, warsztaty wiązania strzępków (frędzli) do chust góralskich, warsztaty tańca góralskiego dla dorosłych, warsztaty cyfrowania (wyszywania portek góralskich, warsztaty przyrządzania zdrowych posiłków z wykorzystaniem produktów lokalnych)

Przeszkolenie 88 osób

Poniżej galeria zdjęć z przebiegu warsztatów.

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka i Halina Stoch