Ogółem190890

Kobiety Podhala na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

W dniu 24 sierpnia 2017 roku, podczas Dnia Górali Polskich, Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z Kościeliska, Poronina, Bukowiny Tatrzańskiej i Łopusznej oraz zakopiańskiego pensjonatu "Kurant" częstowało uczestników Festiwalu oraz turystów góralskim smakołykami.

Nasz stół opanowała „zimna płyta – bo na ciepłą nas nie stać ;-)” czyli: oscypki, korboce, chleb ze smalcem i bryndzą, ozdobiony kiszonym ogórkiem, a także babki z marmoladą i kołoce z serem. No i przecież nieocenione moskole z masłem czosnkowym.

Dziękuję moim pomocnicom w Zakopanem, oraz tym gaździnom, które napiekły i naszykowały jadła tyle, że najdłużej częstowałyśmy smakoszów spod Giewontu.

Józefa Kolbrecka – Prezes Stowarzyszenia

Więcej na: http://24tp.pl/n/41634