Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj80
W tym tygodniu111
W tym miesiącu938
Ogółem190886
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Zakończyliśmy V Edycję Kursu Tańca Góralskiego dla Dorosłych

W dniu 1 czerwca 2017 nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia V Edycji Kursu Tańca Góralskiego dla Dorosłych. Piąta edycja cieszyła się również powodzeniem. Mieliśmy uczestników poprzedniej edycji ale i również nowych, którzy planują wesela góralskie i po naszych kursach już nie będą się na weselach kryli po kątach, jak trzeba będzie zatańczyć po góralsku.

Kursanci przyjeżdżali do nas z dalszych i bliższych miejscowości. Najdalej mieli uczestnicy z: Raby Niżnej (Michał), potem Bielanka (Szczepan), Pieniążkowice (Krystian) i Ochotnica Górna (Tomasz). Bliżej: Lasek (Basia), Ostrowsko (Bogdan), Witów (Monika, Marysia), Ratułów (Ania), Bukowina Tatrzańska (Gabrysia, Ania, Marysia, Ania, Agnieszka, Grzegorz), Kościelisko (Wiola i Ania), Gronków (Krysia), Zakopane (Bogusia, Gosia, Magdzia, Ania, Ania, Ewelina), Stasikówka (Ania i Halina), Ząb (Bożena, Tosia), Szaflary (Dawid), Gliczarów Górny (Andrzej), Gliczarów Dolny (Staszek). No i uczestnicy z Białego Dunajca (Karolina, Asia, Magdzia, Asia, Krzysiek, Wojtek, Halina, Helenka, Mateusz, Kasia i Madzia).

Podziękowania należą się również prowadzącym kurs Ewie i Januszowi Gaculakom z Boru, którzy potrafią nie tylko nauczyć ale i wprowadzać fantastyczną atmosferę podczas spotkań. Toteż im kursanci podziękowali wierszem:

Zaśpiywać, zatońcyć

Juz trochę umiemy

Na weselak w kącie

Już stoć nie będziemy.

Organizatorem kursu jest Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA.

Zarówno uczestnicy jak i organizatorzy dziękują pięknie Wójtowi i Urzędowi Gminy Biały Dunajec za udostępnienie Auli Gminnej na próby a administratorowi Auli Andrzejowi Nenko za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość.

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka

 

 

 

 

 

                                                                                                                                  

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1138
 

marca

19

wtorek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.