Kontynuujemy kurs języka angielskiego dla kwaterodawców.

Zapraszamy na zajęcia w czwartek 11 MAJA 2017 roku o godz. 18.00 do Biblioteki. Są jeszcze wolne miejsca.

W roku 2016 w listopadzie i w grudniu realizowaliśmy kurs języka angielskiego dla kwaterodawców.

Poznaliśmy podstawowe zwroty angielskie, liczebniki, nazwy pomieszczeń w pensjonatach, uczyliśmy się, jak dotrzeć do ciekawych miejsc w naszej okolicy.

Obecnie na pierwszych wiosennych zajęciach poznaliśmy słówka angielskie, które są używane również w języku polskim, typu pub, leader, hot dog, trendy, hit, jeans, toples, lifting i t. p. – czyli jak łatwo zapamiętać słówka angielskie. Na następnych zajęciach będziemy poznawać proste zwroty, którymi posługujemy się w pierwszych kontaktach z turystami, typu: pytania o wolne pokoje (jednoosobowy, na jedną noc z łazienką), o dostępne usługi (dostep do internetu, basen salon piękności), ustalanie warunków (cena, wyżywienie), meldowanie się. Częściowo jest to powtórka z poprzedniego kursu ale w formie rozmówek. Zajęcia są prowadzone ciekawie i bezstresowo.

Organizatorem kursu jest Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA.

lutego