KOBIETY PODHALA na "Dansingu"

W dniu 4 lutego 2017 roku w Bańskiej Niżnej miał miejsce "DANSING". Pomysłodawczynią imprezy jest Megitza. KOBIETY PODHALA aktywnie włączyły się do pomocy organizatorom tej zabawy czyli Zespołowi MEGITZA TRIO i kabaretowi ŚLEBODA z Gliczarowa Dolnego. Ideą Dansingu było połączenie klimatu minionych lat z humorem i dobrą muzyką. Wszyscy podziwiali piękne stroje przybyłych gości: były spódniczki układanki w kratkę, krempliny, szkockie kraty, bluzki z falbankami, spodnie szwedy, dzwony, marmurkowe, buty na koturnie, swetry we wzory (gwiazdy, jelenie, paski), portki niejednokrotnie stare bukowe a do tego koszula flanelowa w kratkę, buty relaksy albo filcoki.

Słychać było rozmowy dziewczyn na parkiecie: „ ja za moją super kreację zapłaciłam 3 złote”. Można? Można się ubrać gustownie za grosze. Wszyscy pięknie bawili się podczas koncertu Zespołu MEGITZA przeplatanego występami Kabaretu gliczarowskiego ŚLEBODA. Nie mogło też zabraknąć walca czekoladowego dla zakochanych. Młodzi pokazali, że potrafią nie tylko świetnie wyglądać, ale również bawić się z klasą. KOBIETY przygotowały domowej roboty smalec, częstowały kawą i herbatą, oraz własnymi wypiekami. Resztę informacji można wyczytać ze zdjęć, które znalazły się już w archiwum KOBIET PODHALA, a które poniżej prezentujemy.

O "Dansingu" piszą również na stronie góral.info.pl http://goral.info.pl/artykul.aspx?item=dansing-na-banskiej_5189

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia z archiwum KOBIET PODHALA