Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj32
Wczoraj28
W tym tygodniu161
W tym miesiącu478
Ogółem198387
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

KOBIETY PODHALA na "Dansingu"

W dniu 4 lutego 2017 roku w Bańskiej Niżnej miał miejsce "DANSING". Pomysłodawczynią imprezy jest Megitza. KOBIETY PODHALA aktywnie włączyły się do pomocy organizatorom tej zabawy czyli Zespołowi MEGITZA TRIO i kabaretowi ŚLEBODA z Gliczarowa Dolnego. Ideą Dansingu było połączenie klimatu minionych lat z humorem i dobrą muzyką. Wszyscy podziwiali piękne stroje przybyłych gości: były spódniczki układanki w kratkę, krempliny, szkockie kraty, bluzki z falbankami, spodnie szwedy, dzwony, marmurkowe, buty na koturnie, swetry we wzory (gwiazdy, jelenie, paski), portki niejednokrotnie stare bukowe a do tego koszula flanelowa w kratkę, buty relaksy albo filcoki.

Słychać było rozmowy dziewczyn na parkiecie: „ ja za moją super kreację zapłaciłam 3 złote”. Można? Można się ubrać gustownie za grosze. Wszyscy pięknie bawili się podczas koncertu Zespołu MEGITZA przeplatanego występami Kabaretu gliczarowskiego ŚLEBODA. Nie mogło też zabraknąć walca czekoladowego dla zakochanych. Młodzi pokazali, że potrafią nie tylko świetnie wyglądać, ale również bawić się z klasą. KOBIETY przygotowały domowej roboty smalec, częstowały kawą i herbatą, oraz własnymi wypiekami. Resztę informacji można wyczytać ze zdjęć, które znalazły się już w archiwum KOBIET PODHALA, a które poniżej prezentujemy.

O "Dansingu" piszą również na stronie góral.info.pl http://goral.info.pl/artykul.aspx?item=dansing-na-banskiej_5189


Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia z archiwum KOBIET PODHALAShare
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1731
 

sierpnia

17

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.