Zakończenie kolejnego kursu (wiązania strzępków) w Bibliotece

W dniu 7 grudnia b.r. kolejna grupa pań zakończyła kurs wiązania strzępków do chust góralskich. W tej III edycji kursu uczestniczył 46 pań z następujących miejscowości:

Biały Dunajec – 10, Bukowina Tatrzańska – 1, Bustryk – 1, Ciche – 1, Gliczarów Górny – 1, Gronków – 1,

Gubałówka – 1, Klikuszowa – 1, Kościelisko – 3, Leśnica – 1, Lipnica Wielka – 1, Ludźmierz – 1, Małe Ciche – 1, Murzasichle – 1, Nowy Targ – 7,      Ostrowsko – 1, Poronin – 1, Ratułów – 1, Stasikówka – 1, Trute – 2, Witów – 1, Zakopane – 2, Zaskale – 1, Ząb – 4.

Już zapisujemy chętnych na następne bloki tematyczne na przyszły rok:

kurs tańca góralskiego dla dorosłych

Malarstwo na szkle

Malowanie na materiale (stroje góralskie)

Tworzenie biżuterii

Ceramika

Wiązanie strzępków do chust góralskich

Decupage

Haft płaski

Gotowanie

Wyszywanie gorsetów

Szydełkowanie

Cyfrowanie portek góralskich

Wyszywanie serdaków

Rzeźba w drewnie

Rzeźba w szkle

Wykonywanie spinek góralskich

Warsztaty dla instruktorów zespołów regionalnych.

Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w warsztatach z podanej wyżej dziedziny to bardzo prosimy o wysyłanie swoich danych (imię i nazwisko, miejscowość, nr telefonu i/lub adres mailowy na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub sms na nr 660 935 742.

Możecie również podawać swoje pomysły na naukę w formie warsztatów. Będziemy realizować te warsztaty, na które będzie największe zapotrzebowanie.

Chcemy spełniać Wasze marzenia.

Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA

Tekst: Józefa Kolbrecka