Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj32
Wczoraj28
W tym tygodniu161
W tym miesiącu478
Ogółem198387
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Warsztaty wykonywania chodników w białodunajeckiej Bibliotece

Nasza Patronka Zofia Solarzowa z dumą patrzy z portretu, wykonanego ręką Władysława Trebuni – Tutki, na to co się dzieje w JEJ BIBLIOTECE.

 

Od 17 lipca 2016 roku do 26 lipca odbywały się warsztaty robienia chodników ze starych, z użytych materiałów. Pani Antonina Żegleń z Małego Cichego przywiozła z domu krosna, na których uczyła sztuki tkania wszystkich chętnych, odwiedzających w tym czasie naszą Bibliotekę.

Dziewczynki, a nawet chłopcy, ci którzy przychodzą zazwyczaj do nas, by skorzystać z internetu, bardzo chętnie uczyli się tkactwa. Przychodzili również turyści, ale bardziej turystki z dziećmi, żeby poznać te piękne wzory na chodnikach i poznać w praktyce, jak one powstają. W szóstym dniu zajęć zrobiony chodnik został podarowany Mironowi ze Świętochłowic.

Bardzo dziękujemy Pani Tosi z Cichego za cierpliwość i serce do kursantów, zarówno małych jak i dużych oraz za chęć przekazywania posiadanych przez nią umiejętności.

Ale nie martwicie się, drodzy sympatycy Biblioteki w Białym Dunajcu, Pani Tosia obiecała, że pod koniec wakacji znów się zjawi w Białym Dunajcu, żeby udzielać dalszych lekcji tkactwa z zużytych materiałów. Pamiętajmy, że w ten sposób ratujemy naszą planetę ZIEMIĘ przed zasypaniem odpadami, a starym rzeczom darujemy nowe życie w ramach projektu „PODAJ DALEJ”

Projekt „PODAJ DALEJ” jest realizowany w ramach zadania publicznego: „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego alt

Realizator projektu: Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA


Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Rafał RukatShare
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1310
 

sierpnia

17

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.