„PODAJ DALEJ” – realizacja zadania publicznego w ramach Międzypowiatowego Pikniku Sportowego – XIII Dunajeckie Granie

alt

W trakcie turnieju piłki nożnej odbywać się będą pokazy proekologiczne w formie warsztatów w ramach zadania publicznego: „Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego”, mające na celu:

1. Ograniczenie powstawania odpadów poprzez wtórne wykorzystanie nieużywanych lub zużytych rzeczy do dalszej przeróbki.
  2. Podniesienie świadomości i promocja postaw służących ochronie środowiska w wyniku wtórnego wykorzystania przedmiotów, ubrań itp.

W ramach zadania publicznego „Podaj dalej” planujemy przeprowadzić następujące działania:

• pokaz wykonania patchworków;
    • wykonywanie dywaników z pociętych starych ciuchów i innych domowych materiałów;
    • odnawianie strojów regionalnych;
    • nauka malowania na materiale;
    • pokaz projektowania i uszycia ze starych chust góralskich modnej sukienki i przyozdobienie jej frędzlami;
    • wymiana strojów regionalnych jako bezpłatnych darów.

Warsztaty organizowane będą przez Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA. Czas trwania warsztatów: 14.00 – 17.00

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

października