Zakończenie kursu tańca góralskiego dla dorosłych – III edycja

W dniu 29 czerwca w auli gminnej w Białym Dunajcu miało miejsce zakończenie kursu, który odbywał się przez maj i czerwiec 2016 roku. W tym miejscu chcę z góry przeprosić tych kursantów, do których nie dotarła wiadomość, że termin zakończenia został zmieniony ze względu na odbywający się 30 czerwca 2016 roku mecz pomiędzy Polską i Portugalią. Smsy były wysłane do wszystkich a termin przesunięty został na prośbę kursantów. To tyle, jeśli chodzi o zawirowania związane ze zmianą terminu.

Cieszy fakt, że mamy dużo zgłoszeń na IV edycję więc na pewno ruszymy od końca września. Będą zapowiedzi w Radiu Alex i na stronie Biblioteki w Białym Dunajcu www.gbpbialydunajec.pl. No i po prostu dzwońcie do nas (tel. 660 935 742 – Józefa Kolbrecka; 18 20 73 898 – Biblioteka w godzinach pracy)

A teraz przebieg zakończenia. Dziewczęta i panie uczestniczące w kursie dały pokaz tańca grupowego oraz śpiewu, natomiast panowie i kawalerzy zatańczyli i zaśpiewali a skończyli swój występ solówkami z naszymi dziewczętami, bo przecie po to był ten kurs prowadzony. Pięknie dziękuję za oddzielny pokaz śpiewu i muzyki uczestniczkom kursu z Olszówki koło Mszany Dolnej (powiat limanowski). A śpiewały tak:

Jak słychać muzyke,

Śpiywanie i granie

Bądź sto procent pewny

Ze to Olsowianie

Zaś przy solówce chłopak z Czarnej Góry tak zaśpiewał do tańca:

Powiadajom ludzie

Ze jo ciynki w pasie

Fto dziywcynta kocho

Tyn się nie upasie

A potem były posiady i coraz piękniejsze śpiewy, a także opowiadania i cementowanie przyjaźni, zawartych u nas na kursie.

W tym miejscu pragnę podziękować Wójtowi Gminy Biały Dunajec Andrzejowi Jackowi Nowakowi za udostępnienie auli gminnej na nasze próby, gdyż Biblioteka i szatnia sportowa, choć przyjazne takim poczynaniom, nie mogły pomieścić wszystkich uczestników.

Dziękuję również prowadzącym: Ewie Kolbreckiej i Januszowi Gaculakowi za prowadzenie kursu a uczestnikowi kursu Adamowi Mółce z Czarnego Dunajca za przepiękne zdjęcia na zakończenie kursu.

Dziękuję naszym muzykantom, którzy sami zbierali się, żeby nam przygrywać podczas prób. A byli to: Kamila Piątek, Marysia Bal, Łukasz Kostecki, Damian Sądelski i Weronika Skrzyoek.

Muzyka, muzyka

Góralsko muzyka

Cały świat obyńdziys

Nima takiej nika

Tekst: Józefa Kolbrecka – organizator kursu z ramienia Stowarzyszenia KOBIETY PODHALA i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Galeria zdjęć Firmy HiFoto poniżej: