Jajecznica z pokrzywą, syrop z mniszka lekarskiego – dziel się pomysłami i zdrową żywnością

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej i Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA zaprasza zainteresowanych (A ZWŁASZCZA MŁODZIEŻ!!!)   na promocję zdrowej żywności.

W ramach warsztatów, które odbędą się w dniu 11 maja (środa) br. o godz 19.30 w siedzibie naszej Biblioteki, można będzie spróbować jajecznicy z pokrzywą (urtica dioica), herbatki z pokrzywy oraz zapoznać się z recepturą syropu z mniszka lekarskiego (taraxacum officinale) czyli naszego popularnego mlecza.

Każdy uczestnik może przynieść i zaprezentować swój produkt z wiosennych ziół oraz podzielić się ziołami ze swojego ogródka. Będziemy również mieli do rozdania kilka sadzonek lubczyku (levisticum officinale), który według wierzeń dawnych ludów, wspaniale sprawdzał się jako afrodyzjak, dając niesamowite efekty w osiąganiu szczęścia w miłościJ

lutego