Ogółem198496

Zakończenie kursu wiązania strzępków do chust góralskich – 03.12.2015 rok.

Zofia Solarzowa – nasza Patronka towarzyszyła z portretu kursowi wiązania strzępków do chust góralskich, który odbywał się w październiku i listopadzie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu. Kobiety z następujących miejscowości: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Bustryk, Ciche, Czerwienne, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Gronków, Kościelisko, Kraków, Murzasichle, Pieniążkowice, Poronin, Ratułów, Szaflary, Trute, Zakopane, Załuczne, Ząb nauczyły się tego trudnego i wymagającego cierpliwości fachu pod okiem instruktorki Krystyny Łapki ze Suchego.

„Będzie mi brakowało zajęć z Wami” – mówiła instruktorka na zakończenie kursu. Zaś kursantki pytały o inne kursy i prosiły, żeby je zawiadamiać o nowych zajęciach organizowanych przez naszą Bibliotekę. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z zakończenia kursu i wręczenia dyplomów. Na uwagę zasługuje fakt, że kobiety „ubrane piyknie po góralsku paradzą się w smateckak do ftoryk same se strzępki przyprawiały”.

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Mateusz Trebunia