Wiązanie strzępków (frędzli) do chust góralskich

Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA i Gminna Biblioteka Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu prowadzą warsztaty wykonywania elementów stroju góralskiego. Tym razem wznowiliśmy kurs wiązania strzępków do chust góralskich.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w naszej Bibliotece od października do końca listopada.

Zainteresowanie warsztatami jest duże, gdyż ćwiczą tę trudną sztukę kobiety z następujących miejscowości:

Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Bustryk, Ciche, Czerwienne, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Gronków, Kościelisko, Kraków, Murzasichle, Pieniążkowice, Poronin, Ratułów, Szaflary, Trute, Zakopane, Załuczne, Ząb

Jeśli będzie zainteresowanie następną edycją tego kursu, to następny kurs będzie odbywał się w 2016 roku jesienią, natomiast wcześniej, na wiosnę zorganizujemy kurs malowania na tkaninie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć. Myślę, że Patronka naszej Biblioteki – Zofia Solarzowa – jest z nas dumna i tak staramy się pracować, żeby wypełniać jej wolę pracy dla ludzi ze wsi.

Tekst : Józefa Kolbrecka

Zdjęcia : Mateusz Trabunia