Wspólne dzieło czyli organizacja wydarzeń towarzyszących Odpustowi Parafialnemu w Białym Dunajcu

W dniu 02 sierpnia w święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów, która jest patronką Kościoła Parafialnego w Białym Dunajcu miało miejsce poświęcenie przez Stanisława Kardynała Dziwisza nowego Domu Parafialnego. Aby pomóc przy organizacji tego wydarzenia, do pomocy przyłączyli się parafianie a także Gminny Ośrodek Kultury, który zorganizował piękną wystawę fotografii od początku budowy Kościoła (1928r.) do lat 50-tych, kiedy to naszą Parafię odwiedzał nasz obecnie wielki Święty Jan Paweł II, a wówczas Kardynał Karol Wojtyła.

Kobiety Podhala zadbały o poczęstunek dla parafian – darczyńców budowy Domu Parafialnego a także zaangażowały przedstawicieli Rad Sołeckich (Biały Dunajec, Leszczyny i Gliczarów Dolny) do włączenia się do procesji darów na Ofiarowanie podczas Mszy Świętej odpustowej, którą odprawiał Stanisław Kardynał Dziwisz.

Dzieci z Zespołu „BIOŁODUNAJCANIE” zaprezentowały przed Kardynałem swoje umiejętności w śpiewie i tańcu góralskim, a dwie zespolanki: Weronika Waliczek i Karolina Cachro cudnie zaśpiewały Psalm Responsoryjny podczas nabożeństwa.

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Krzysztof Jarosz