Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj28
W tym tygodniu94
W tym miesiącu587
Ogółem198496
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Wspólne dzieło czyli organizacja wydarzeń towarzyszących Odpustowi Parafialnemu w Białym Dunajcu

W dniu 02 sierpnia w święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów, która jest patronką Kościoła Parafialnego w Białym Dunajcu miało miejsce poświęcenie przez Stanisława Kardynała Dziwisza nowego Domu Parafialnego. Aby pomóc przy organizacji tego wydarzenia, do pomocy przyłączyli się parafianie a także Gminny Ośrodek Kultury, który zorganizował piękną wystawę fotografii od początku budowy Kościoła (1928r.) do lat 50-tych, kiedy to naszą Parafię odwiedzał nasz obecnie wielki Święty Jan Paweł II, a wówczas Kardynał Karol Wojtyła.

Kobiety Podhala zadbały o poczęstunek dla parafian – darczyńców budowy Domu Parafialnego a także zaangażowały przedstawicieli Rad Sołeckich (Biały Dunajec, Leszczyny i Gliczarów Dolny) do włączenia się do procesji darów na Ofiarowanie podczas Mszy Świętej odpustowej, którą odprawiał Stanisław Kardynał Dziwisz.

Dzieci z Zespołu „BIOŁODUNAJCANIE” zaprezentowały przed Kardynałem swoje umiejętności w śpiewie i tańcu góralskim, a dwie zespolanki: Weronika Waliczek i Karolina Cachro cudnie zaśpiewały Psalm Responsoryjny podczas nabożeństwa.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację oprawy odpustowej: pocztom sztandarowym (OSP, Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu i Oddział Leszczyny – Sierockie , LKS „BIALI” Biały Dunajec), właścicielom sklepów z Białego Dunajca, którzy podarowali ciasta i ciasteczka na poczęstunek oraz wszystkim, którzy ochotnie z sercem włączyli się w to ważne dla naszej Parafii wydarzenie.

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Krzysztof Jarosz

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1708
 

sierpnia

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.