Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Zapraszamy do korzystania z e-booków - libra.ibuk.pl
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj64
Wczoraj71
W tym tygodniu135
W tym miesiącu851
Ogółem183109
Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Pomieszczenia Biblioteki

Relacja z zakończenia projektu "O finansach w bibliotece"

W dniu 28 września 2012 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu „O finansach… w bibliotece” prowadzonego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu. Zaparszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu prezentującego etapy projektu.

 

 

W spotkaniu kończącym realizację projektu udział wzięli seniorzy, którzy uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconym finansom i bankowości, jak również zaproszeni goście: Andrzej Jacek Nowak Wójt Gminy Biały Dunajec, Wojciech Momot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, który koordynował projekt na obszarze woj. małopolskiego, Bożena Gąsienica Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, Jadwiga Bartosz Instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zakopanem, bibliotekarki z Gminy Poronin i Bukowiny Tatrzańskiej, Józefa Wrzesień- radna Powiatu Tatrzańskiego oraz Piotr Tworek radny Gminy Biały Dunajec.

Spotkanie było okazją do podsumowań działań w obrębie realizowanego projektu, jak również do zaprezentowania nowego pomieszczenia białodunajeckiej biblioteki, które od końca sierpnia mieści się na parterze Gminnego Ośrodka Kultury.

Uroczystość rozpoczęła Kierownik Biblioteki Józefa Kolbrecka przedstawiając zebranym gościom efekty projektu, po czym poprosiliśmy każdego z seniorów o wyrażenie opinii na temat organizacji kursu. Ku naszemu zadowoleniu wszyscy uczestnicy projektu- ocenili bardzo pozytywnie przebieg jak i jakość spotkań prowadzonych przez Józefę Kolbrecką i Piotra Jarosza.

Certyfikaty ukończenia kursu wręczał seniorom Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak wraz z Wojciechem Momotem z WBP w Krakowie.

Przypomnijmy, że GBP w Białym Dunajcu, wraz z 9 innymi placówkami województwa, została wybrana przez FRSI do udziału w projekcie, którego głównym celem było poszerzenie wiedzy ekonomicznej wśród osób z grupy 50+ oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. W trakcie organizowanych od maja do końca czerwca spotkań, uczestnicy pod kierunkiem odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, mogli korzystać ze specjalnie opracowanego dla nich kursu e-learingowego, który przybliżył im podstawowe zagadnienia ekonomiczne, szczególnie ważne w życiu codziennym (tj. zakupy przez Internet, bankowość elektroniczna, lokaty, kredyty, karty płatnicze, polisy ubezpieczeniowe, przeliczanie walut, oszczędzanie, czy wpływ polityki banku centralnego na budżet domowy). Kurs zaliczyło 20 seniorów z terenu Gminy Biały Dunajec, Zakopanego, Nowego Targu i Poronina.

Projekt „O finansach w bibliotece” realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Patronat Honorowy nad projektem objął Wójt Gminy Biały Dunajec Pan Andrzej Jacek Nowak.

 

Zdjęcia: Bożena Gąsienica

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3713
 

listopada

13

wtorek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 

Biblioteka w mediach

Copyright © 2018 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.