Realizacja projektu "O finansach w bibliotece"

14 maja 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu odbyło się – z udziałem Wójta Gminy Biały Dunajec Andrzeja Jacka Nowaka, oraz opiekuna regionalnego Projektu, Wojciecha Momota (WBP w Krakowie) – spotkanie inaugurujące realizację cyklu spotkań w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”.

Przypomnijmy, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, wraz z 9 innymi bibliotekami województwa, została wybrana przez FRSI do udział projekcie, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej wśród osób z grupy 50+.

W trakcie organizowanych spotkań uczestnicy, pod kierunkiem odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, mogli korzystać ze specjalnie opracowanego dla osób starszych kursu e-learningowego, który przybliżył im podstawowe zagadnienia ekonomiczne, szczególnie ważne w życiu codziennym (zakupy przez Internet, bankowość elektroniczna, lokaty, karty płatnicze, polisy ubezpieczeniowej, przeliczanie walut, oszczędzanie).

Projekt „O finansach w bibliotece” realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Patronat Honorowy nad projektem objął Wójt Gminy Biały Dunajec Pan Andrzej Jacek Nowak.