Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj80
W tym tygodniu110
W tym miesiącu937
Ogółem190885
Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Zakończenie realizacji mikrograntu "Podaj dalej"

W dniu 29 czerwca 2011 odbyło się ostatnie z zaplanowanych czterech spotkań zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w ramach mikrograntu „Podaj dalej”. Przypomnijmy, że celem spotkań było przekazanie przez białodunajecką bibliotekę (będącą biblioteką wiodącą w programie Rozwoju Bibliotek) zespołom bibliotek partnerskich wiedzy zdobytej podczas szkoleń podstawowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej.

Ostatnie spotkanie miało charakter wirtualny i odbywało się za pomocą popularnego komunikatora internetowego Skype. W konferencji wirtualnej, udział wzięły gminne biblioteki publiczne z Białego Dunajca, Kościeliska, Bukowiny Tatrzańskiej (wraz z filiami w Białce Tatrzańskiej, Leśnicy, Jurgowie), Poronina i Gierałtowic z woj. śląskiego. Tematyka konferencji obejmowała wymianę doświadczeń w związku z udziałem bibliotek w Programie Rozwoju Bibliotek, a także zagadnienia dotyczące specyfiki kulturowej Śląska i Podhala. Każda biblioteka w skrócie zaprezentowała swoją działalność oraz ofertę kulturalną swojej gminy. Odczytane zostały również wiersze w gwarze góralskiej i śląskiej. Mamy nadzieję, że dzięki konferencji współpraca bibliotek z powiatu tatrzańskiego z Biblioteką w Gierałtowicach będzie owocem wspólnych spotkań i wymiany kulturalnej.  

Podsumowując odbyte spotkania w ramach mikrograntu „Podaj dalej” należy stwierdzić, iż przyczyniły się one do jeszcze głębszej współpracy i wymiany doświadczeń między bibliotekami.   

Tekst i zdjęcia: P.Jarosz

wykorzystano również zdjęcia Filii w Białce Tatrzańskiej

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolnośc

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2828
 

marca

19

wtorek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.