Wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

W dniu 24 kwietnia grupa dzieci z Białego Dunajca wraz z bibliotekarką wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez wicedyrektora muzeum. Następnie odbył się wykład pana Michała Zawady o sztuce współczesnej. Najpierw przedstawił on swoje prace inspirowane fotografiami, później zaprezentował dorobek innych artystów. Na koniec omówił przykłady czerpania inspiracji z muzyki. Wykład zakończył się w bardzo ciekawy sposób (a raczej był to już początek warsztatów), młodzież miała utworzyć szkic pastelami, pod wpływem emocji towarzyszących im w trakcie słuchanego utworu muzycznego.
Po wykładzie młodzież wraz z opiekunami wybrała się na zwiedzanie muzeum. Polegało ono nie tylko na oglądaniu ekspozycji, ale interpretowaniu jej z artystą. Ostatnia i najważniejsza część dnia – warsztaty – odbyły się na dziedzińcu Muzeum. Młodzież tworzyła pod czujnym okiem artysty, który każdemu poświęcał dużo czasu, a na koniec podsumował pracę młodych artystów.
Zajęcia odbyły się w ramach Projektu pn. "EDUKACJA KULTUROWA SPOŁECZNOŚCI MAŁOPOLSKIEJ POPRZEZ CYKL WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH PEACEPAINTING W POLSCE I W NORWEGII" współfinansowanych w Programie "PROMOWANIE RÓŻNORODNOŚCI KULTUROWEJ I ARTYSTYCZNEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO" - GRANT EWG 2009-2014.

stycznia