Warsztaty w Starym Sączu - relacja

W dniu 28 marca 2015 roku młodzież z Białego Dunajca wzięła udział w kolejnych warsztatach malarskich w ramach Projektu pn.„EDUKACJA KULTUROWA SPOŁECZNOŚCI MAŁOPOLSKIEJ POPRZEZ CYKL WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH –PEACEPAINTING W POLSCE I W NORWEGII”, które  tym razem odbyły się w Starym Sączu i Barcicach. Pierwszym punktem tego dnia było zwiedzanie ołtarza papieskiego przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania. Następnie Klasztor i Kościół Sióstr Klarysek i Dom Św. Kingi. Przewodnikiem była poetka i pisarka p. Danuta Sułkowska.

Kolejna część – wykład pana profesora Adama Brinckena pod tytułem „Inspiracja w sztuce” odbył się w Bibliotece w Barcicach. Po obiedzie odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Natalię Buchtę. Tym razem młodzież malowała nową techniką – pastelami na papierze. Najpierw każdy losował reprodukcję dzieła omawianego na wykładzie, którym miał się zainspirować, następnie próbował to dzieło namalować wg. własnej interpretacji.

Projekt finansowany jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich.

grudnia