Ogółem193049

Warsztaty malarskie w Miechowie - relacja

W dniu 29 listopada 2014 roku młodzież z Gminy Biały Dunajec wzięła udział w kolejnych warsztatach malarskich, tym razem w Miechowie. Spotkanie rozpoczęło się w Urzędzie Miasta i Gminy Miechów. Po przywitaniu uczestników przez burmistrza i przekazaniu przez niego opiekunom grup publikacji o Miechowie rozpoczął się wykład. Tym razem tematem był „Portret Kobiety”.

Pani profesor Irena Popiołek przedstawiła swoje portrety i podkreśliła, że najważniejsza jest pierwsza plama, później obraz powstaje już bardzo łatwo. Po wykładzie wszyscy przeszli zwiedzić Bazylikę Grobu Pańskiego. Następnie w krużgankach rozpoczęły się warsztaty. Dzieci wykorzystały rady pani profesor dotyczące portretowania. Organizatorzy urozmaicili nawet wybór miejsca do malowania. Dzieci musiały wylosować numer sztalugi, tak aby jeszcze bardziej móc się zintegrować z osobami z innych miejscowości. Po warsztatach przeniesiono się do Domu Pracy Twórczej S. Żechowskiego, gdzie pani Krystyna Olchawa przedstawiła artystę i jego prace. Następnie młodzież mogła przyjrzeć się pracom wielu artystów, którzy przyjeżdżają do Miechowa na plenery malarskie. Pani Krystyna opowiedziała o inspiracjach niektórych artystów. Na koniec przygotowała dla nich krótkie zabawy andrzejkowe.
Zdjęcia: Teresa Skupień

drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1916