Warsztaty malarskie w Hebdowie

4 listopada dzieci i młodzież wraz z Bibliotekarzami wzięli udział w kolejnych warsztatach malarskich w ramach Projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii”. Tym razem spotkanie odbyło się w klasztorze w Hebdowie, który po odrestaurowaniu nosi nazwę Centrum Wiara i Kultura.

Uczestników przywitał o. Eugeniusz Grzywacz. Następnie głos zabrał pochodzący z Proszowic - Kamil Moskowczenko, związany zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Opowiedział o wystawie swoich prac znajdującej się w Opactwie „Zdarzenie identyczne z naturalnym” .

Po wykładzie artysty o. Eugeniusz oprowadził wszystkich po klasztorze, opowiadając historię tego miejsca. W czasie pobytu w Hebdowie dzieci miały możliwość wysłuchać legend norweskich. Dzięki zwiedzaniu i wysłuchaniu legend młodzież mogła rozpocząć warsztaty z pełną głową pomysłów na namalowanie obrazu.
Warsztaty odbyły się w krużgankach opactwa, po nich artysta podsumował bardzo pozytywnie prace dzieci.

Tekst i zdjęcia: Dominika Balicka