Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj29
W tym tygodniu354
W tym miesiącu727
Ogółem195730
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Warsztaty malarskie w Hebdowie

4 listopada dzieci i młodzież wraz z Bibliotekarzami wzięli udział w kolejnych warsztatach malarskich w ramach Projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii”. Tym razem spotkanie odbyło się w klasztorze w Hebdowie, który po odrestaurowaniu nosi nazwę Centrum Wiara i Kultura.

Uczestników przywitał o. Eugeniusz Grzywacz. Następnie głos zabrał pochodzący z Proszowic - Kamil Moskowczenko, związany zawodowo z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Opowiedział o wystawie swoich prac znajdującej się w Opactwie „Zdarzenie identyczne z naturalnym” .

Po wykładzie artysty o. Eugeniusz oprowadził wszystkich po klasztorze, opowiadając historię tego miejsca. W czasie pobytu w Hebdowie dzieci miały możliwość wysłuchać legend norweskich. Dzięki zwiedzaniu i wysłuchaniu legend młodzież mogła rozpocząć warsztaty z pełną głową pomysłów na namalowanie obrazu.
Warsztaty odbyły się w krużgankach opactwa, po nich artysta podsumował bardzo pozytywnie prace dzieci.

Tekst i zdjęcia: Dominika Balicka

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2038
 

czerwca

16

niedziela

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.