Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj32
Wczoraj28
W tym tygodniu161
W tym miesiącu478
Ogółem198387
Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Peacepainting w Myślenicach

Kolejne warsztaty organizowane w ramach Projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii” za nami. Tym razem odbyły się w Myślenicach. Jak zwykle uczestnikami były dzieci z Białego Dunajca, Miechowa, Myślenic, Nowego Brzeska, Proszowic, Starego Sącza. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją przygotowaną przez prof. Mirosława Sikorskiego pod nazwą "Pejzaż - obrazowanie otwartej przestrzeni". Następnie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć galerię obrazów profesora Sikorskiego.

Kolejną atrakcją dnia było muzem "Dom Grecki", był to dawny zajazd, a obecnie muzeum regionalne. Po zwiedzeniu muzeum rozpoczęliśmy spacer na Zarabie. To tam rozstawione zostały sztalugi. Tym razem dzieci miały namalować pejzaż, co nie było łatwym zadaniem - jednak uczestnicy warsztatów jak zwykle poradzili sobie. Powstały wspaniałe dzieła i mimo, że wszyscy malowali teoretycznie to samo, to każdy obraz był inny. Po warsztatach odbyła się krótka wycieczka na górę Chełm.

Projekt „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii” finansowana jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich.

Tekst i zdjecia: Dominika Balicka

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2114
 

sierpnia

17

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.