Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj60
W tym tygodniu254
W tym miesiącu1421
Ogółem189619
Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Peacepainting w Myślenicach

Kolejne warsztaty organizowane w ramach Projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii” za nami. Tym razem odbyły się w Myślenicach. Jak zwykle uczestnikami były dzieci z Białego Dunajca, Miechowa, Myślenic, Nowego Brzeska, Proszowic, Starego Sącza. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją przygotowaną przez prof. Mirosława Sikorskiego pod nazwą "Pejzaż - obrazowanie otwartej przestrzeni". Następnie wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć galerię obrazów profesora Sikorskiego.

Kolejną atrakcją dnia było muzem "Dom Grecki", był to dawny zajazd, a obecnie muzeum regionalne. Po zwiedzeniu muzeum rozpoczęliśmy spacer na Zarabie. To tam rozstawione zostały sztalugi. Tym razem dzieci miały namalować pejzaż, co nie było łatwym zadaniem - jednak uczestnicy warsztatów jak zwykle poradzili sobie. Powstały wspaniałe dzieła i mimo, że wszyscy malowali teoretycznie to samo, to każdy obraz był inny. Po warsztatach odbyła się krótka wycieczka na górę Chełm.

Projekt „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii” finansowana jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich.

Tekst i zdjecia: Dominika Balicka

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2046
 

lutego

22

piątek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.