Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj29
W tym tygodniu145
W tym miesiącu638
Ogółem198547
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Peacepainting w Proszowicach - relacja

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej przystąpiła, jako partner do Projektu z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich. Nazwa projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii”. Koordynatorem Projektu w Polsce jest Gmina i Powiat Proszowice a w Norwegii organizacja pozarządowa PEACEPAINTING z Terrak. 31 marca w Proszowicach odbyło się spotkanie inauguracyjne, w którym wzięli udział bibliotekarze z naszej biblioteki oraz uczniowie z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu oraz z Gliczarowa Dolnego wraz z nauczycielami: Beatą Mirek- Hornik i Ewą Kolbrecką.

Oprócz dzieci z terenu naszej gminy w tym dniu Proszowice odwiedziły również  delegacje uczniów i animatorów ze Starego Sącza, Myślenic, Nowego Brzeska oraz Terrak w Norwegii- ci ostatni w prezentacji multimedialnej przedstawili piękno swojego kraju i okazali zadowolenie z przybycia do Polski. Znaleźli się oni w naszym kraju dzięki organizacji Peacepainting, której założycielką jest Catrine Gangstø, która brała czynnie udział w spotkaniu inauguracyjnym. Po części oficjalnej, w czasie której wystąpili przedstawiciele władz oraz organizacji Peacepainting odbyły się występy dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Proszowic. Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się do Szkoły Podstawowej, w której rozpoczęła się część, na którą dzieci najbardziej czekały- wielkie "Malowanie dla pokoju". Warsztaty rozpoczęła pani Catrine Gangstø, która opowiedziała dzieciom o wyzwalaniu emocji poprzez malowanie i dzieleniu się nimi. Podkreśliła jak ważne są wartości takie jak: pokój, prawda, równowaga wewnętrzna, prawo do własnych poglądów. Opowiadając o swojej pasji, którą jest malowanie, przekazywała dobrą energię, naprowadzała dzieci jak tworzyć sztukę bez schematów, prosto z serca. Cieszymy się, że możemy uczestniczyc w tak wspaniałym projekcie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorami są: Joanna Jaromin i Dominika Balicka.

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2508
 

sierpnia

24

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.