Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj60
W tym tygodniu254
W tym miesiącu1421
Ogółem189619
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej przystąpiła, jako partner do Projektu z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich. Nazwa projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii”. Koordynatorem Projektu w Polsce jest Gmina i Powiat Proszowice a w Norwegii organizacja pozarządowa PEACEPAINTING z Terrak.

W ramach tego projektu dzieci uzdolnione plastycznie z naszego terenu wezmą udział w warsztatach malarskich na terenie małopolski w miastach  partnerskich, t.j. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie, w Proszowicach, Koszycach, Miechowie (tu: Galeria u JAKSY). Myślenicach, Nowym Brzesku i Starym Sączu.

W Białym Dunajcu we wrześniu odbędą się warsztaty dla uczestników w. w. miast partnerskich na temat: „POLSKA SZTUKA LUDOWA – PODHALE”, w ramach których nasi artyści będą uczyć malarstwa na szkle, malowania strojów góralskich i haftu. Projekt jest skierowany do uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych i uczniów szkół gimnazjalnych. Oczywiście jest przewidziana wizyta studyjna do Norwegii i wizyta studyjna dzieci z Norwegii w Małopolsce.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej przystąpiła, jako partner do Projektu z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich. Nazwa projektu „Edukacja Kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – PEACEPAITING w Polsce i w Norwegii”. Koordynatorem Projektu w Polsce jest Gmina i Powiat Proszowice a w Norwegii organizacja pozarządowa (Pispeiting) PEACEPAINTING z Terrak.

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3065
 

lutego

22

piątek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.