Pomieszczenia Biblioteki

IV OTWARTY FESTIWAL FRASZKI O TEMATYCE MEDYCZNEJ- MYŚLENICE 2017
czwartek, 16 marca 2017

Regulamin konkursu literackiego FRASZKA-IGRASZKA

Organizator Myślenickiego Festiwalu Fraszki - Stowarzyszenie “Wspólnota Myślenice” - oraz jego współorganizatorzy: Myślenickie Towarzystwo Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach, zapraszają na czwartą edycję otwartego konkursu literackiego “FRASZKA-IGRASZKA” poświęconą tematyce medycznej.

Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Biblioteki

W dniu 15 kwietnia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyło się spotkanie inauguracyjne w sprawie utworzenia Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Organizatorem tego wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, która jako biblioteka wiodąca uczestniczy w PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK. W spotkaniu zebrali się przedstawiciele Urzędu Gminy Biały Dunajec na czele z Wójtem Gminy Andrzejem Jackiem Nowakiem oraz Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświatowego, Dyrektorzy Szkół i bibliotekarki bibliotek szkolnych z terenu naszej Gminy, Sołtysi oraz członkowie Organizacji Pozarządowych (Związek Podhalan O/Biały Dunajec i O/Leszczyny-Sierockie, Katolickie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Regionalnej, Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec, Stowarzyszenie Oświatowe na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Podtatrza).

Spotkanie prowadziła p. Edyta Sobiecka z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która przedstawiła ogólne informacje na temat naszego partnerstwa. Nasi goście dowiedzieli się, co im oferujemy i czego oczekujemy z ich strony. Na koniec wszyscy zebrani potwierdzili słuszność budowania partnerstwa na rzecz rozwoju bibliotek z terenu Gminy oraz wspierania promocji książki i czytelnictwa.

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

W dniu 22 kwietnia 2012 r. w auli ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu odbyła się Promocja Kroniki Zespołu Góralskiego im. Andrzeja Skupnia Florka z Białego Dunajca. Uroczystość została zainicjowana i zorganizowana przez autorkę Kroniki Panią Janinę Rzadkosz Sichelską oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec, Związku Podhalan O/Biały Dunajec i Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

sierpnia

Biblioteka w mediach