Gminna Koalicja na Rzecz Rozwoju Biblioteki

W dniu 15 kwietnia 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyło się spotkanie inauguracyjne w sprawie utworzenia Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Organizatorem tego wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, która jako biblioteka wiodąca uczestniczy w PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK. W spotkaniu zebrali się przedstawiciele Urzędu Gminy Biały Dunajec na czele z Wójtem Gminy Andrzejem Jackiem Nowakiem oraz Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświatowego, Dyrektorzy Szkół i bibliotekarki bibliotek szkolnych z terenu naszej Gminy, Sołtysi oraz członkowie Organizacji Pozarządowych (Związek Podhalan O/Biały Dunajec i O/Leszczyny-Sierockie, Katolickie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Regionalnej, Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec, Stowarzyszenie Oświatowe na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Podtatrza).

Spotkanie prowadziła p. Edyta Sobiecka z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, która przedstawiła ogólne informacje na temat naszego partnerstwa. Nasi goście dowiedzieli się, co im oferujemy i czego oczekujemy z ich strony. Na koniec wszyscy zebrani potwierdzili słuszność budowania partnerstwa na rzecz rozwoju bibliotek z terenu Gminy oraz wspierania promocji książki i czytelnictwa.

lutego