"QUESTY ŁĄCZYMY MIEJSCA I POKOLENIA" - IZBA PAMIĘCI ANDRZEJA SKUPNIA FLORKA

17 września odbyło się spotkanie w ramach projektu "Questy - Wyprawy Odkrywców"

Seniorzy oraz młodzież z Białego Dunajca zebrali się by stworzyć quest inspirowany jednym z najwybitnejszych twórców Podhala - Andrzeja Skupnia-Florka. Spotkanie odbyło się w Izbie Pamięci Andrzeja Skupnia-Florka na Stołowym. Tam córka artysty - Antonina Skupień opowiedziała o jego życiu i twórczości.

Spotkanie stanowiło niezwykle cenne doświaczenie dla wszystkich uczestników, umożliwiając pogłębienie wiedzy an temat historii regionu, tradycji i twórczości osób, które odegrały ważną rolę w lokalnej społeczności. Integracja między seniorami a młodymi dorosłymi pozwala na wymiaę doświadczeń, przełamywanie stereotypów i wspólne budowanie tożsamości regionalnej. Dzięki takim inicjatywom projekt "Questy - Wyprawy Odkrywców" nie tylko wzmacnia lokalną społeczność, ale również promuje wartości, które są fundamentem wspólnoty.

460449653 828498399487864 8202549913870659277 n

września