FINAŁ XXI KONKURSU PLASTYCZNEGO "WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA" - GALERIA

XXI edycja konkursu ,,Wszyscy Święci Wawrzyńcoka” przechodzi do historii. Rozdanie nagród i wystawa laureatów,których pracom towarzyszą orginalne rzeźby aniołów Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków w magicznym miejscu Muzeum Stylu Zakopiańskiego Willi Koliba - Filli Muzeum Tarzańskiego. Rzeźby aniołów zostały wypożyczone dzięki uprzejmości księdza proboszcza z Sanktuarium w Ludźmierzu oraz dyrektora Miejskiego Centrum Kultury a zarazem Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu. Edycja wyjątkowa połączona z promocją w Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskiego wznowionego albumu ,,Wojciech Kułach Wawrzyńcok i jego duchowi spadkobiercy”, którego autorką jest Barbara Gałdyś. Całe szanowne jury w komplecie Marek Król - dyrektor PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, Michał Murzyn - dyrektor Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem gospodarz wydarzenia, artystka Anna Wyrostek, artysta Janusz Tycner art oraz Wójt Gminy Biały Dunajec Marcin Gandera byli obecni podczas wręczenia nagród - dziękujemy!
Szanowni laureaci ogromne gratulacje dla Was to dzięki Wam szlak zabytkowych rzeźb Wojciecha i Piotra Kułachów Wawrzyńcoków,który stanowi dziedzictwo kulturowe Podhala co roku nabiera świeżych barw w postaci waszych dzieł! Gratulacje dla instruktorów, opiekunów, dyrektorów oraz owacje dla rodziców młodych artystów. Wyjątkową wystawę nagrodzonych prac można zobaczyć w Willi Koliba do końca maja 2024 roku

Fot. Stanisław Gondek
bliblioteka-16