WĘDRÓWKA - PRACA DYPLOMOWA

Praca dyplomowa absolwentki PLSP im. A. Kenara w Zakopanem - Martyny Staszel

434421469 730420765962295 683949980695741265 n

Młoda, zdolna, utalentowana artystka Martyna Staszel obroniła pracę dyplomową pt. ,,Wędrówka”
Na pracę dyplomową składał się z projekt aplikacji ,,wędrapp", szkicownika graficznego i cyklu grafik - monotypii z elementami linorytu. Dyplom ten został wykonany pod okiem Pana Adama Soroczyńskiego w Państwowym Liceum Plastycznym im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Projekt aplikacji zawiera jej opracowanie graficzne oraz specyfikację działania. Polega ona na poprowadzeniu użytkownika na wylosowane przez aplikację miejsce, gdzie ma on zaznać spokoju i ciszy. Celem jest psychiczne i fizyczne wytchnienie i odpoczynek. Stworzony został również spot z animacją, który pokazuje jej działanie i naklejki z tekstami motywacyjnymi.
Rozwinięciem aplikacji jest szkicownik, w którym zostały odbite linoryty oraz cykl grafik zapisujący ulotne wspomnienia z jej wędrówek.
Do pracy dyplomowej został namalowany aneks w technice olejnej. Obrazy przedstawiają tajemnicze gaje i leśne zakamarki oraz ludzi zamieszkujących te tereny, górali. Gratulacje Martyna!