ODSŁONIĘCIE PAMIĄTKOWEJ TABLICY WOJCIECHA KUŁACHA WAWRZYNCOKA

310538222 398206692517039 9211238925944966392 n

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka wybitnego podhalańskiego XIX wiecznego rzeźbiarza pochodzącego z Gliczarowa. Tablica umieszczona na ścianie kaplicy na cmentarzu parafialnym w Szaflarach, gdyż tam został pochowany. Szlak zabytkowych rzeźb Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka wiedzie przez wiele okolicznych miejscowości stanowiąc dziedzictwo kulturowe Podhala! Inicjatorami upamiętnienia był autor tablicy artysta rzeźbiarz Marek Szala ks. Proboszcz Parafii pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Szaflarach oraz Wójt Gminy Szaflary.
W uroczystej mszy świętej oraz spotkaniu poświęconemu Wojciechowi Kułachowi Wawrzyńcokowi, którego postać przybliżyła autorka książki Wojciech Kułach Wawrzyńcoka ARTYSTA Z GENIUSZEM W OCZACH pani Barbara Gałdyś,wzięli udział ksiądz proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, Wójt Gmina Biały Dunajec, pracownicy instytucji kultury Gminy Biały Dunajec, oraz potomkinie i potomkowie Wawrzyńcoka. Serce Podhala - Gmina Szaflary DZIĘKUJEMY!