Bądź współorganizatorem obchodów 50-lecia Biblioteki

W związku z nadchodzącymi obchodami 50-lecia naszej Biblioteki zwracamy się z uprzejmą prośbą do każdego kto posiada zdjęcia Biblioteki od początku jej istnienia do dnia dzisiejszego o wypożyczenie ich Bibliotece. Każde zdjęcie będzie bardzo przydatne. Mogą to być: zdjęcia domów, w których Biblioteka znajdowała się przez te lata, zdjęcia wnętrza Biblioteki, bibliotekarzy pracujących w Bibliotece. Chcielibyśmy przygotować wystawę, która uświetni uroczystość Obchodów 50-lecia Gminnej Biblioteki im. Zofii Solarzowej organizowanych w dniu 25 maja br. Dzięki tym zdjęciom każdy będzie współorganizatorem tego wydarzenia.

Aby ułatwić Państwu, przedstawiamy krótki opis Biblioteki od początku jej istnienia:

• Biblioteka została założona w Białym Dunajcu w 1963 r. w budynku prywatnym u Pani Skupniowej nr 322 (ul. Jana Pawła II). Bibliotekę prowadziła Zofia Skupień.
  • W 1964 r. Biblioteka została przeprowadzona do budynku na ulicy Manifestu Lipcowego 232 (dzisiejsza ul. Jana Pawła II)  u Pana Staszla.
  • W latach 1965-66 Bibliotekę prowadziła Marianna Rzadkosz.
  • W 1967-68 prowadził Bibliotekę Roman Kłek.
  • Od roku 1969 Bibliotekę prowadzi Joanna Dymnicka.
  • W 1975 Biblioteka została przeniesiona do budynku gminnego.
  • W 1976 r. z powodu braku pomieszczeń na biura gminne, Biblioteka została przeniesiona do budynku prywatnego na ulicy Manifestu Lipcowego 208 do Pana Szaflarskiego.
  • Pani Joanna Dymnicka prowadziła Bibliotekę do sierpnia 1990r.
  • We wrześniu 1990r. Bibliotekę prowadziła Maria Dymnicka. Od 1-go października 1990 r. aż do dziś kierownikiem jest Józefa Kolbrecka.
  • 22 kwietnia 1991 r. Biblioteka została przeniesiona do Gminnego Ośrodka Kultury.
  • W 2012 r. Bibliotekę przeniesiono na wyższe piętro budynku GOK.

(Z Kroniki Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu).

Zdjęcia można dostarczać do nas osobiście lub wysyłając skan na nasz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.