Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj92
Wczoraj437
W tym tygodniu529
W tym miesiącu2872
Ogółem253674
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

MŁODZIEŻ „ERASMUS +” W NASZEJ BIBLIOTECE

Towarzystwo Kultury Szlacheckiej "Sarmatia Ars Bendzinensis"

 Projekt 'Volunteers for the Win', podczas którego mieliśmy okazję Państwa odwiedzić dotyczył promocji wolontariatu, kreatywnych form spędzania czasu wolnego.  Miał na celu zintegrowanie młodzieży pochodzącej z różnych środowisk kulturowych Unii Europejskiej, budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich, upowszechnienie idei wolontariatu jako formy aktywności społecznej młodzieży. Projekt kształtował i  rozwijał  postawy społeczne, motywował  i angażował  młodzież w działalność wolontariatu,  związaną  z aktywnym uczestnictwem w służbach mundurowych. Uczył wrażliwości na cierpienie innych, rozwijał empatię i tolerancję, angażował  w działania na rzecz społeczności lokalnej. Wspólne podejmowanie przedsięwzięć służących dobru  społeczeństwa związanych z  służbą mundurową rozwinęło naszą świadomość kulturową, tolerancję  i poczucie solidarności i stanie się inspiracją do poszerzenia wolontariatu w innych krajach. Zacieśniliśmy więzy przyjaźni i porozumienia między  krajami, takimi jak Polska, Litwa, Czechy. 

 Podczas zajęć u Państwa zrozumieliśmy, iż misja, pomoc społeczeństwu, działanie na rzecz jego rozwoju, wyrównywania szans, może być realizowana na wiele sposobów. Zrozumieliśmy jak ważne jest promowanie dziedzictwa kulturowego, edukacji w bibliotekach, odnaleźliśmy inspirację do tworzenia projektów wolontariatu w miejscach nam najbliższych, często niezauważanych. Dzięki warsztatom z rękodzieła, ceramiki, mogliśmy odkryć nowe talenty, zdobyć wiedzę, także stworzyć własnoręcznie małe dzieła sztuki, które później, w naszych krajach partnerskich, będą wystawione na aukcję na rzecz lokalnych schronisk dla zwierząt. 

 

Tekst opr. Antoni MachońShare
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 187
 

Znajdź na stronie

września

28

wtorek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.