W świecie baśni Andresena – kodowanie na macie

Czytanie książek to przeniesienie do magicznego świata wyobraźni, dlatego dbając o zainteresowanie dzieci czytelnictwem Filia Gminnej Biblioteki Publicznej wspólnie ze Szkołą Podstawową w Gliczarowie Dolnym przeprowadziła cykl zajęć poświęcony twórczości Hansa Christiana Andersena.

Zadaniem uczniów było wypożyczenie wybranej przez siebie baśni, następnie zaznajomienie się z jej treścią i namalowanie ilustracji przedstawiających charakterystyczne elementy tego utworu. Powstały piękne i oryginalne prace plastyczne, które na ostatnich zajęciach były prezentowane przed wszystkimi uczniami. Uczniowie dobierali się w pary, jeden z nich układał na macie do kodowania rysunki, a następnie snując opowieść ubarwioną wyobraźnią kierował swojego partnera w kierunku mety – zakończenia baśni. Wysłuchaliśmy opowieści o „Królowej Śniegu”, „Ołowianym żołnierzyku”, „Odrobince” i „O Jasiu i Małgosi””. Uczniowie nagrodzeni zostali brawami, a także ocenami z poszczególnych edukacji.

Dziękujemy uczniom za udział, a Pani Halinie Para za pomoc w przygotowaniu spotkania.