Ogółem201243

Zostań Mistrzem Ortografii – „Ortolandia” zabawa z ortografią

W dniu 25 września 2019 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym zorganizowały zajęcia z tabletami dla uczniów kl. II-III.

Tym razem uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z ortografii korzystając z aplikacji „ORTOLANDIA – Kraina Ortografii”. Uczestnicy parami brali udział w pojedynkach ortograficznych. Dzięki tej zabawie dzieci utrwalały sobie pisownię trudnych wyrazów. Ortograficzne potyczki skończyły się wyłonieniem Mistrza – został nim uczeń klasy III.

Następnie pracowaliśmy w aplikacji „AUTODESK SKETCHBOOK”, która pozwala rysować i malować. Lekcję z tabletami zakończyliśmy grą „ZGADNIJ CO TO?”- czyli logicznymi zagadkami w formie obrazów. Była super zabawa połączona z edukacją, w której uczniowie brali czynny udział. Byli tak zaintrygowani zajęciami, że nie oderwał ich nawet dzwonek na przerwę.

Dziękujemy za udział w zajęciach i współpracę nauczycieli.

października