Pomieszczenia Biblioteki

Warsztaty Terapii Zajęciowej ,,Perła” w Bibliotece

W czwartkowe popołudnie Bibliotekę odwiedziło Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy Warsztaty Terapii Zajeciowej ,,Perła” wraz z wychowawcami i kierownikiem p. mgr Wiesławą Sajdak—Tokarczyk.

Zwiedzono nie tylko naszą Bibliotekę ale także salę wystawową, pracownię ceramiki i malarstwa na szkle oraz wypożyczalnię strojów regionalnych.

Uczestnicy byli zainteresowani działalnością naszej Biblioteki i jej patronką Zofią Solarzową, której portret namalował sławny artysta Władysław Trebunia--Tutka, twórca z regionu Podhala. Pytali również o ginące zawody, których to rzemieślników jest coraz mniej.

Biblioteka nasza prowadzi stały kontakt ze szczawnicką ,,Perłą”. Prace malarskie osób z niepełnosprawnością intelektualną są rok rocznie na organizowanym przez Bibliotekę Festiwalu Papieskim i zawsze są wysoko oceniane i nagradzane przez jury.

W czasie wakacji zapraszamy do odwiedzania naszej Biblioteki i do korzystania z nowości książkowych.

listopada

Biblioteka w mediach