Podróże w czasie i przestrzeni - ,,W gnieźnieńskim grodzie”

Filia Gminnej Biblioteki w Białym Dunajcu prowadziła zajęcia z tabletami dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym. Dużą atrakcją i ciekawym doświadczeniem było przyjrzenie się interaktywnej makiecie gnieźnieńskiego grodu w technologii 3 D, dzięki której dzieci oglądać mogły stolicę państwa Piastów z lotu ptaka.

Tym sposobem mogły poznać historię naszych przodków. Przenosząc się wirtualnie w sam środek życia w piastowskim grodzie, zaznajamiały się z jego położeniem, wyglądem, ciekawą historią tego miejsca, jak również jego mieszkańców, dowiadując się więcej o historii pierwszej stolicy Polski.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z najwcześniejszymi dziejami Polski, pobudzenie wyobraźni, budowanie pozytywnych skojarzeń z biblioteką.

listopada