Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj29
W tym tygodniu145
W tym miesiącu638
Ogółem198547
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 

„Wierse i zabawy lo dzieci” – czyli spotkanie z autorką w ramach Tygodnia Bibliotek

Na spotkanie z autorką książki „Wierse i zabawy lo dzieci” Stanisławą Szewczyk przyjechali uczniowie z młodszych klas Szkół Podstawowych Gliczarowa Dolnego i Górnego. 

 Pani Stanisława rozmawiała z dziećmi na tematy dotyczące zwyczajów wielkanocnych i różnych wydarzeń wiosennych, takich jak przylot bocianów, pierwsze kwiaty oraz inne aspekty wiosny. Cytowała też, odpowiednie do tych tematów, swoje wiersze. Następnym tematem spotkania były gry i zabawy, które dzieci znały dawniej. Okazało się że nasi współcześni milusińscy nie siedzą tylko przed komputerem czy z komórką w ręku, ale znają wiele wyliczanek i zabaw na wolnym powietrzu. 

Jednak autorka „Wiersy i zabaw lo dzieci” nauczyła ich zabawy w ciuciubabkę, zaczynającej się od słów: „Skąd zeście babko? – z miasta” (str. 12 w. w. książki), czy „Po syrokim stawie pływajom łabędzie”.

Dzieci również recytowały wiersze Pani Stanisławy, gdyż doskonale były przygotowane przez panie nauczycielki, które ich uczą.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek poetów regionalnych, piszących wiersze w gwarze.

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom z Gliczarowa Dolnego: Paulinie Nowak – Szuster, Halinie Para, Agacie Rusnak i z Gliczarowa Górnego: Grażynie Surmanowicz, Ewie Kempskiej oraz opiekunom: Małgorzacie Bafia, Bożenie Kułach i Krystynie Orawiec.

 Dzieci miały również okazję zwiedzić pracownię ceramiczną, działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, którą prowadzi pani Bożena Świederska - Środa.

Spotkanie było dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 poprzez Podhalańską Lokalną Grupę Działania, której Wiceprezes Sabina Tylka była również obecna na naszym spotkaniu.

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Krystyna Bafia 

                         

 
 


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1107
 

sierpnia

24

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2019 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.