Pomieszczenia Biblioteki

Edukacja i zabawa z tabletami w Gliczarowie Dolnym

W dniu 12.01.2017 w Szkole Podstawowej w Gliczarowie Dolnym odbyły się lekcje biblioteczne, na których zaprezentowano uczniom edukacyjne aplikacje na iPadach, które otrzymaliśmy w ramach projektu „Tablety w mojej bibliotece”. Pokazaliśmy, że tablety kojarzone na ogół z rozrywką i komunikacją, mogą dzięki darmowym aplikacjom zamienić się w pomoc dydaktyczną na wielu lekcjach.

Zajęcia miały charakter warsztatów, więc każdy uczestnik mógł sprawdzić jak działają aplikacje. Najwięcej emocji wywołały aplikacje „poszerzające rzeczywistość”. Najpierw tablety udostępniliśmy najmłodszym uczestnikom – uczniom kl. 0, którzy za pomocą aplikacji SPACECRAFT 3D znaleźli się w kosmosie i mogli zobaczyć pojazdy, które używane są do poznawania planet, np. Marsa. Starsi uczniowie, dzięki aplikacji ANATOMY 4D, zajrzeli do wnętrza ludzkiego ciała i poznali jego budowę. Lekcje zakończyły się oczywiście rozrywką – interaktywną grą CANDY FLICK , która wszystkim się spodobała oraz innymi grami.

Uczniowie biorący udział w zajęciach byli zadowoleni i  prosili o więcej takich lekcji.

Przypominamy, że z tabletów można skorzystać każdego dnia w naszej Bibliotece w Białym Dunajcu  w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy !!!

Tekst i zdjęcia: Krystyna Bafia

czerwca